Przykładowa ścieżka dydaktyczna realizująca temat aranżacji przestrzeni sypialni

Sypialnia to ważna przestrzeń w domu. Zapewnia prywatność parom, a także przestrzeń do relaksu po długim dniu w pracy. Sypialnia może być dzielona przez rodzeństwo lub rodziców lub może być używana przez jedną osobę.
Istnieje wiele różnych aranżacji, które ludzie stosują w swoich sypialniach, w zależności od ich potrzeb, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: czują się oddzieleni od reszty domu. Właściciel tego pokoju czuje się bardzo dobrze, ponieważ ma wszystko, czego potrzebuje, aby czuć się komfortowo i zrelaksowany: świeże powietrze, wystarczająco dużo miejsca i prywatność.

Przykładowa ścieżka dydaktyczna realizująca temat aranżacji przestrzeni sypialni

Opisując ten pokój, mówię moim uczniom, że najpierw przyjrzymy się sypialni takiej, jaka jest teraz, a potem porozmawiamy o tym, jak może wyglądać w przyszłości. Głównym celem tego ćwiczenia jest skłonienie ich do myślenia o swoim domu w nowy sposób, skupiony na możliwościach, a nie ograniczeniach.

Materace Serta

Kiedy uczę o przestrzeniach, zawsze zaczynam od rozmowy o tym, jak stworzyć domową „tablicę wizji”. Ideą tablic wizyjnych jest to, że bierzesz czystą kartkę papieru i piszesz na niej, jak chcesz, aby Twój dom wyglądał w przyszłości. Następnie, pod koniec roku, możesz zebrać wszystkie te kartki razem i posortować je według koloru lub kategorii, aby dowiedzieć się, co zrobiłeś. Zawsze zaczynam swoją rozmowę o przestrzeni od tablicy wizji. Scena jest ustawiona, a moi uczniowie są gotowi do planowania własnej domowej „tablicy wizji”.

W tym roku korzystam z obrazów z Internetu, aby pomóc uczniom stworzyć bardziej realistyczną tablicę wizyjną. Zaczynam od mojej domowej tablicy wizyjnej, tak jak zawsze, i pokazuję moim uczniom, jak wygląda przestrzeń o poranku , z odrobiną naturalnego światła wpadającego do pokoju.

Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji, jakie kolory chcesz mieć w swojej przestrzeni i wydobycie tych kolorów w twoich wyborach dekoracyjnych. Następnym krokiem jest wybranie kilku punktów centralnych dla sypialni, wraz z kilkoma innymi szczegółami, które chcesz wprowadzić. Trzeci krok to ustalenie, jakie konkretne elementy chcesz włączyć do swojej przestrzeni, .

Dodaj komentarz